Začínáme

Z UO Kelevar Wiki
Verze z 26. 10. 2018, 10:48, kterou vytvořil Riam (diskuse | příspěvky) (Makra)

Přejít na: navigace, hledání

Život na Kelevaru je obtížný podle toho, jak se k němu postavíme, zde je několik základních bodů:


Desatero

 • Ptejte se, cokoli nevíte, hráči odpoví, centrem dění je městečko Cove a tržnice, zde máte největší šanci na odpověď.
 • Najděte guildu a přátele, tím nejen neleznete lidi, co odpoví na Vaše otázky, ale získáte nové přátele, hra je zábavnější a co více, získáte bonusy guildy.
 • Používejte makra, minimálně na začátku si nastavte alespoň makra interní, jedno zmáčknutí klávesy dokáže udělat několik činnosti.
 • Jakmile se rozkoukáte, vyzkoušejte externí programy, které zmáčknutím jedné klávesy dokáží provést celou sadu činností.
 • Jednotlivá menu je možné otvírat klávesovými kratkami, nejdůležitější je však alt+p - hlavní ikona postavy.
 • Domy si stavte ve městech, o jejich postavení piště page, mimo města lze stavět bez pmoci GM, ale jen ve městech je safe zóna. Klíč od domu mějte v bance a co nejrychleji si pořiďte magic key ring. Po umístění klíče na tento item Vám jej rovněž nikdo nemůže vzít a klidně jej můžete nosit u sebe.
 • Pokud něco nevíte, zkuste projít videa níže.
 • Co nejdříve si pořiďte rzv. nb runu a rune book, tyto věci jsou nb, tj. po smrti vám zůstanou a díky ním velmi pohodlně můžete cestovat. Stejně tak si nechávejte runy k domu v bance i když bydlíte ve městě, vyhnete se nepříjemným návštěvám
 • Nikomu nevěřte, nechoďte do brány, o které nevíte, kam vede, věci nepůjčujte.

Staty

Staty jsou 3: síla - str jako strenght, inteligence - int jako inteligency, pohyblivost - dex jako dexterity. Kdo nemá sílu, nic neunese, nic nevydrží a má málo života, do nemá inteligenci, má málo many a kdo má málo dexterity, je ve všem pomalý a mnoho neujde. Limity jsou součet statů 300, jeden ze statů nesmí činit více jako 115. Hráči obykle používají pro lukostřelce a bojovníky staty 115 STR, 115 DEX a 70 INT, pro kouzlení 115 STR, 115 INT a 70 DEX. Jak staty trénovat? Vytrénovat staty na nejvyšší hodnoty by mělo být Vaším základním a prvním cílem.

 • Používání dovedností, kouzlení bystří mysl, zápasení trénuje sílu atd.
 • Plněním úkolů, které najdete v Cove.
 • Ziskem tzv. statpointů, jednoduše hrajete, bavíte se a zabíjíte monstra a je zde šance, že Vám padne statpoint, který navýší o 1 Vámi vybraný stat.

Dovednosti

Dovednosti jsou alfa a omega UO. Trénink dovedností má 4 cesty:

 • První cesta spočívá v poněkud nudném trénováním dovedností jejich neustálím používáním (tzv. makrováním), jinými slovy pořád sekám dřevo a mám šanci, že se mi zvýší dovednost lumberjacking, u výrobních skillů platí, čímž těžší výrobek, tím větší šance na zvýšení skillu, tuto variantu z důvodu nudnosti a časové náročnosti silně nedoporučujeme, ledaže nemůžete být přímo na UO aktivně a pustíte si některé makro.
 • Kupte si tzv. skillbooky, jakmile máte dost peněz, je vhodné zapřemýšlet do této investice. Knihovníky s knihami lze nalézt z nehráčských měst, především představitelé frakcí Vám rádi uvítají ve svých městech a rádi Vám poradí. Jedna kniha Vám přidá 3% skillu do maximální výše 100.0 reálné hodnoty skillu.
 • Plňte úkoly (questy), k dispozici jsou úkoly prakticky na všechny dovednosti, plněním questů nejen aktivně hrajete a bavíte se (tj. zabijíte monstra, čímž získáváte i bohatství, ale zkoumáte různé krajiny), ale hlavně růst skillů je podstatně rycheljší, protože například bojové skilly zvyšujete současně tím, že bojujete proti příšerám a skilly rostou, ale současně plníte quest, stejně tak u výroby nejen že trenujete vyráběěním, ale ještě konkrétní věcí plníte quest.
 • Sbíráním tzv. skillpointů. Prostě jednoduše hrajte, bavte se a pokud budete mít štěstí, ze zabitého monstra Vám padne skill point, kterým můžete navýši své dovednosti. Jde sice o způsob pomalejší, ale nic Vás nestojí. Zejména nováčkovské dungy pak mají větší množství těchto bodů v pokladech.

Makra

Příklady:

Mining

Nastavení interního makra pro mining (těžení rudy), lumberjacking (těžení dřeva) a další využití závisí na každém z vás :)) Ukážeme si, jak navolíme na klávesu F1 akci LastObject a LastTarget.

1. Stiskněte v Ultime Online ALT+O, otevře se OPTIONS. Cvaknutím na levou dolní záložku se přepněte do Macro Options.

2. Cvakněte na tlačítko ADD, pak do políčka KEY a stiskněte klávesu F1. Všiměte si 3 checkboxu (zaškrtávací políčka) vedle KEY, jsou tam Shift, Alt, Ctrl. Pokud je tam něco zaškrtlé, vyškrtněte to.

3. V políčku Actions vyberte LastObject a v políčku hned pod ním vyberte LastTarget.

4. Stiskněte tlačítko Apply.

5. Postup opakujte i v dalších NOVÝCH nastaveních, pokud si přejete nastavit ještě další interní makra. Samozřejmě, že je nastavíte na jinou klávesu, než je F1 :))

6. Pokud už nechcete dál nic nastavovat, stiskněte OK

7. 2X klik na krumpáč a 1x klik na zem , kde chcete těžit.

8. Pak stačí mačkat F1 a ono to samo těží na tom místě, kde jste naposledy cvakli myší.

9. Pokud to píše hlášku "There is no ore to mining" , znamená to, že na tom místě, kde právě těžíte, už není nic k těžení. Nezbývá, než cvaknout někte vedle, případně si popojít.

Příklad.gif

Obdobně lze místo složitého klikání myší jedním stisknutím spouště třeba i jiné skilly.

Hiding Hiding.gif

Anatomy Anatomy.gif